سوال دارید؟

انتخاب رنگ لنز مناسب شما

ارسال شده توسط مدیر 2016/01/16 3 نظرات

- برای استفاده از لنز رنگی ابتدا باید به یک چشم پزشک مراجعه نمایید و پس از تایید سلامت چشم خود و معاینه آن و تایین نمره چشم آنوقت لنز رنگی مناسب چهره، پوست و موی خود را انتخاب کنید .

- لنز های رنگی مختلفی را امتحان کنید تا بتوانید مناسب ترین لنز رنگی را برای خود انتخاب کنید .

- انتخاب لنز رنگی خود را سعی کنید به دو گزینه محدود کنید ، سپس هر کدام را همزمان در یک چشم قرار دهید و سپش با استادن جلوی آینه ببینید کدام لنز برای چهره شما مناسب است .هنگام انجام این کار یک چشم خود را حتما ببندید زیرا این کار تصویر دقیق تری از لنز مورد استفاده را به شما می دهد .

- در شرایط نورپرداری مختلف لنز رنگی را در چشم خود گذاشته و امتحان کنید .

- یادتان باشد که هر پوستی با رنگ خاصی از لنز رنگی مناسب است .

- اگر لنز رنگی مناسب چهره خود را استفاده نکنید لنز رنگی بجای اینکه به چهره شما زیبایی بخشد آن را از حالت زیبای آن خارج می کند .

- اگر می خواهید از لنز رنگی به طور مداوم استفاده کنید حتما لنز رنگی انتخاب کنید که طبیعی تر باشد ( لنز رنگی سولوتیکا و لنز رنگی دسیو می تواند انتخاب مناسبی باشد ) و اگر هم می خواهید در مناسبتهای خاص از لنز رنگی استفاده کنید می توانید از لنزهای رنگی فانتزی استفاده کنید .

- مناسب ترین لنز رنگی برای چشم قهوه ای لنز رنگی آبی و سبز است .

- مناسب ترین لنز رنگی برای چشم آبی یا سبز لنز رنگی قهوه ای ، شکلاتی و خاکستری با ته رنگ سبز می باشد .

- برای کسانی که رنگ پوستشان سبزه است رنگ های روشن مناسب است مانند رنگ عسلی و قهوه ای روشن که بسیار عالی و جذاب هستند .

- برای کسانی که رنگ پوست متوسط و یا گندمی دارند استفاده از لنز با رنگ روشن مانند سبز در صورتی که آرایش چشم سبز در آن نباشد مناسب است .همچنین لنزهای رنگی با رنگ عسلی ، فندقی و خاکستری نیز توصیه می شود .

- در صورتی که بدنبال لنز رنگی هستید که چهره شما را متفاوت و طبیعی نشان دهد باید لنز رنگی را انتخاب کنید که رن آن ترکیبی از پوست و موی شما باشد .

مثال :

1. برای پوست و موی تیر با چشمان قهوه ای و مشکی رنگ سبز یا عسلی بسیار مناسب است .

2. برای پوست و موی روشن با چشمان خاکستری لنز رنگی با رنگ آبی مناسب است.

 

کدام سایه برای رنگ چشم شما مناسب است ؟

- وقتی می خواهید از لنزهای رنگی طوسی استفاده کنید از سایه های با طیف طوسی روشن تا مشکی نیز می توانید همراه آن استفاده کنید و شدت رنگهایی که می خواهید در سایه خود استفاده کنید به سلیقه خودتان بستگی دارد .

- وقتی می خواهید از لنزهای رنگ قهوی ای یا عسلی استفاده کنید سایه های با رنگ های قهوه ای و سبز تیره به جذاب تر به نظر رسیدن شما کمک می کند .

- وقتی می خواهید از لنز رنگی سبز استفاده کنید سایه های ملایم و روشن بویژه سبز بهترین انتخاب برای آرایش چشمان شما می باشد .

- وقتی می خواهید از لنز رنگی آبی استفاده کنید سایه های ملایم تم آبی می توانند بهترین انتخاب برای چشمان شما باشند .